Celem faktoringu odwrotnego jest wspomaganie płynności finansowej firmy.

Faktoringiem odwrotnym nazywamy sytuację, w której Faktor spłaca zobowiązania firmy (Faktora) powstałe w wyniku dokonywanych zakupów. Przedsiębiorca może uregulować swoje zobowiązanie w późniejszym terminie niż przewidywała pierwsza faktura.

„Środki potrzebne od zaraz” – był to dyżurny tekst pewnej firmy z branży IT, która zgłosiła się do BREWE z problemem braku pieniędzy na zakup sprzętu i terminową realizację zobowiązań zapisanych w kontraktach.

Przedsiębiorstwo to na co dzień realizuje usługi wymiany sprzętu komputerowego, serwerów dla urzędów miast lub gmin.

Już po pierwszej rozmowie było wiadomo, że produkt jakiego potrzebuje firma to – faktoring zakupowy!

Dziś podmiot, dzięki limitowi faktoringowemu ma środki na zakupy sprzętu i terminową realizację przetargów oraz ich rozliczenie. Zamawia sprzęt, wysyła fakturę zakupową do BREWE, a my płacimy do dostawcy sprzętu. Klient spłaca wykorzystany limit dopiero po otrzymaniu środków od zamawiającego np. za 60 dni.

Inny nasz klient, firma z branży medycznej zaopatrująca sklepy i placówki medyczne dzięki limitowi faktoringowemu już nie martwi się o środki na uzupełnianie stanów magazynowych i realizacje zamówień. Zamawia towar z hurtowni lub od producentów, wysyła faktury zakupowe do BREWE, a my płacimy na konto dostawcy.

Klienci, którzy skorzystali z usługi faktoringu odwrotnego w określonym terminie (np. po 60 dniach) spłacają swoje zobowiązanie do BREWE a w tym czasie spokojnie prowadzą, a co najważniejsze rozwijają, swój biznes.