Jesteśmy na bieżąco

22.12.2020 | Aktualności

Szanowni Państwo, jesteśmy żywo zainteresowani tym co się dzieje z naszym zdrowiem i z podobną żarliwością podchodzimy do tego jak na ostatnie doniesienia o zmutowanym wirusie reagują rządzący, media, nasza gospodarka i biznes.

Poniżej kilka słów komentarza Rafała Macocha, w których pełnomocnik zarządu spółki BREWE Leasing zdecydowanie odnosi się do dwu z ostatnio publikowanych wątków.

„Media lubują się w negatywnym przekazie, bo chętnie na nim budują swój materiał i podkręcają zainteresowanie po stronie odbiorców. Zmutowany wirus bije rekordy w przekazach informacyjnych od wczoraj. W mojej ocenie prawda jest taka, że wirusy mutują, bo jest to ich naturalna skłonność. Tak są zbudowane i przygotowane do przeżycia. Oczywiście te z którym się stykami wywołują różne perturbacje zdrowotne. Jedne są bardziej zaraźliwe i skłonne do wywoływania ciężkich powikłań inne mniej. Natomiast to, że COVID-19 będzie mutował było jasne już w ubiegłym roku jak tylko go wykryto. Jaki to będzie miało ostateczny wpływ na gospodarkę i kolejne obostrzenia – „trzecią falę” nie wiem, bo nie wiem jak te informacje zinterpretują rządzący i co zrobią?

„Duże zmiany w leasingach” super hasło. Mam wrażenie, że popełniono jeden artykuł, który wszyscy mający stosowne licencje przedrukowali i zrobił się szum informacyjny. Zauważmy, że artykuł opisuje działania w jednej z dużych, korporacyjnych firm leasingowych, która przygotowała się do nadchodzących zmian (przyp. red. nadanie uprawnień konsumenckich przedsiębiorcom prowadzącym jednoosobowe działalności gospodarcze oraz spółki cywilne). Firma ta wprowadziła szereg zmian w swoich procedurach. Odstąpiła na przykład od stosowania tzw. TOIP, czyli tabeli opłat i prowizji (przyp. red. opłaty dodatkowe za czynności administracyjne związane z umową). Natomiast w komunikacie przedstawiciele tej firmy otwarcie przyznali, że koszty TOIP wliczyli do kosztów czynszów leasingowych. Można zatem powiedzieć, że zmiana w przepisach przełoży się na koszty leasingu.

Twórcy samych przepisów mieli dobre intencje. Nie mniej jednak przepisy zostały tak niejasno przygotowane, że można je w dowolny sposób interpretować. Czekamy na opinię naszej kancelarii prawnej, ale sądzę, że tak naprawdę niewiele to zmieni w naszym biznesie.”

Niezmiennie dużo zdrowia i dużo zdrowego rozsądku Państwu życzymy.

Branża leasingowa na nieprzerwanej ścieżce wzrostu

Branża leasingowa na nieprzerwanej ścieżce wzrostu

Leasing po pierwszym kwartale 2024 znów z dużą „górką”. Wzrost sprzedaży I kwartał 2023 r. do I kwartału 2024 r o 16,1%  Związek Polskiego Leasingu przedstawił dane za pierwszy kwartał 2024 r. Okazuje się, że leasing jest wciąż na ścieżce wzrostu. Sprzedaż,...

czytaj dalej
Leasing nieruchomości. Czy to możliwe?

Leasing nieruchomości. Czy to możliwe?

Leasing nieruchomości – wzrosty na rynku Na podstawie danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu wzrost sprzedaży w zakresie leasingu nieruchomości licząc r/r (2022 vs 2023) to 10,1%. W ubiegłym roku sfinansowano w ten sposób nieruchomości o łącznej...

czytaj dalej
Faktoring sposobem na płynność w firmie

Faktoring sposobem na płynność w firmie

Czekać na przelew od kontrahenta czy działać? Przedsiębiorcy z którymi się na co dzień spotykamy, mają bardzo podobne problemy związane z rozliczeniem wystawionych FV. Wielu kontrahentów z którymi działają, warunkowało nawiązanie współpracy, możliwością zapłacenia za...

czytaj dalej