NEWSLETTER Marzec 2022

23.03.2022 | Aktualności

Szanowni Państwo,
W związku z pojawiającym się m.in. na łamach portalu DZIENNIK.PL* niepokojącymi publikacjami typu: „W tym roku liczba niewypłacalności polskich firm wzrośnie o 10–15 proc. Przedsiębiorców wykańczają trzy plagi: inflacja, Polski Ład i wojna. Do tego dochodzi droższy pieniądz, gwałtowny wzrost cen surowców i energii, przerwane łańcuchy dostaw, problemy rynku pracy. Musimy szykować się na rosnącą liczbę bankructw.(…)”, Zarząd BREWE Leasing postanowił przekazać Państwu swoje stanowisko w tej sprawie:

Komunikat BREWE Leasing w związku z wojną w Ukrainie oraz wysoką inflacją w Polsce

Zarząd BREWE Leasing solidaryzuje się z walczącą o swoją suwerenność Ukrainą.Znajduje to m.in. wyraz w otwarciu się na świadczenie swoich usług dla przedsiębiorców ukraińskich, przy minimum formalności i wsparciu językowym (zatrudniamy pracownika z Ukrainy). Jednocześnie zarząd BREWE Leasing podkreśla, iż bezpośrednie otoczenie rynkowe pozostaje korzystne. Polska gospodarka rozwija się w szybkim tempie, co powoduje, iż usługi finansowe, jakie świadczy BREWE Leasing cieszą się zainteresowaniem. Można wręcz się spodziewać, iż napływ do Polski wielu obywateli Ukrainy przyczyni się do zwiększenia tempa rozwoju gospodarczego, z uwagi na dopływ nowych pracowników, oraz dodatkowy wygenerowany popyt. Wysoki poziom inflacji ogólnie nie jest zjawiskiem korzystnym, ale również generuje dodatkowe szanse dla BREWE Leasing. Przy wysokiej inflacji rosną koszty kredytów bankowych oraz stawiane są wyższe bariery dla finansowania przedsiębiorstw. Ta sytuacja sprawia, że BREWE Leasing zauważa wyższe zainteresowanie ofertą leasingu czy faktoringu.
A zatem, sytuacja na Ukrainie przynosi jej obywatelom wiele cierpień – co przyjmowane jest przez zarząd BREWE Leasing z ubolewaniem. Jednak – by oddać pełny obraz – nie zauważamy na tę chwilę zjawisk niekorzystnych dla otoczenia biznesowego BREWE Leasing.
*Link do artykułu:  https://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/385578,rodzime-firmy-coraz-ciezej-choruja-na-smiertelna-niewyplacalnosc.html

Leasing i Faktoring od BREWE Leasing

Wspominaliśmy o zmianach w ofercie leasingowej.Już są!!! Dostosowane do obecnych potrzeb rynku.

Leasing dla Twojego biznesu:

  • Samochody osobowe
  • Samochody dostawcze
  • Transport ciężki
  • Maszyny i urządzenia
  • Nieruchomości
  • Leasing zwrotny

W ramach rozszerzenia oferty leasingowej i faktoringowej BREWE Leasing na przedsiębiorcę z Ukrainy została stworzona strona www w języku ukraińskim ??.

Rozmowa BREWE Leasing z Oleksandrem Metil nt. tego, jak oferta została przyjęta przez Ukraińskich przedsiębiorców działających w Polsce.

BREWE Leasing: Bardzo się cieszymy Oleksandr, że jesteś z nami. Mamy nadzieję, że jesteś zadowolony z pracy.
Oleksandr Metil: Tak. Dziękuję.
BL: Oleksandr, powiedz nam, jak oferta BREWE Leasing została przyjęta przez ukraińskich przedsiębiorców działających w Polsce.
OM: Ukraińscy mężczyźni walczą w obronie kraju i są obecnie w Ukrainie. Tutaj są teraz głównie kobiety i dzieci.
BL: No tak, a tym, który od lat działają w Polsce, jak spodobała im się nasza propozycja wsparcia biznesu?
OM: Rozmawiam z nimi. Wyjaśniam szczegóły, bo oni ich nie znają. Ich firmy potrzebują rozwoju, bo przecież rodacy, którzy tutaj przybyli najpierw szukają pracy wśród swoich. Mają teraz ofertę i wszystkie dokumenty w języku Ukraińskim.
BL: Któreś ukraińskie przedsiębiorstwo już skorzystało z naszej oferty leasingowej lub faktoringowej?
OM: Prawie tak. Odezwała się do mnie firma prowadzona przez Ukraińca, która zajmuje się montażem blach dla przemysłu paliwowego. Teraz rozmawiamy o leasingu samochodów, ale myślę, że kolejnym tematem będą maszyny.
BL: W takim razie czekamy na dalsze wieści. A my widzimy się 30 marca podczas Koktajlu Inwestycyjnego. Z tego co słyszałam, opowiesz o źródłach bogactwa inwestora ze wschodu…
OM: Tak. Zapraszam.

KOKTAJL INWESTYCYJNY 2.2. PRAWDZIWA WARTOŚĆ SPÓŁKI.
„Źródła bogactwa inwestora”
30 marca (środa), godzina 19.00

Zobacz archiwalne spotkania:

Do 31 maja 2022 roku
można zainwestować
w KWIT Dochodowy
Serii C22!

BREWE Leasing: Najbliższe spotkanie z Zarządem
30 marca (środa), godzina 10.00

Spotkania z Zarządem BREWE Leasing:

Branża leasingowa na nieprzerwanej ścieżce wzrostu

Branża leasingowa na nieprzerwanej ścieżce wzrostu

Leasing po pierwszym kwartale 2024 znów z dużą „górką”. Wzrost sprzedaży I kwartał 2023 r. do I kwartału 2024 r o 16,1%  Związek Polskiego Leasingu przedstawił dane za pierwszy kwartał 2024 r. Okazuje się, że leasing jest wciąż na ścieżce wzrostu. Sprzedaż,...

czytaj dalej
Leasing nieruchomości. Czy to możliwe?

Leasing nieruchomości. Czy to możliwe?

Leasing nieruchomości – wzrosty na rynku Na podstawie danych opublikowanych przez Związek Polskiego Leasingu wzrost sprzedaży w zakresie leasingu nieruchomości licząc r/r (2022 vs 2023) to 10,1%. W ubiegłym roku sfinansowano w ten sposób nieruchomości o łącznej...

czytaj dalej
Faktoring sposobem na płynność w firmie

Faktoring sposobem na płynność w firmie

Czekać na przelew od kontrahenta czy działać? Przedsiębiorcy z którymi się na co dzień spotykamy, mają bardzo podobne problemy związane z rozliczeniem wystawionych FV. Wielu kontrahentów z którymi działają, warunkowało nawiązanie współpracy, możliwością zapłacenia za...

czytaj dalej